FWF's 22nd Annual

Boating Sweepstakes Winners



The drawing was held Thursday, December 13, 2012 at 3pm at the Florida Wildlife Federation Headquarters, 2545 Blairstone Pines Drive, Tallahassee, Florida. The drawing was supervised by Carroll and Co. Inc., Certified Public Accountants.




(Angler 204 FXLE, Angler 2000 Grande Bay, Hewes Redfisher, Ray E-Boat Explorer 21, or $25,000):
1. Capt. James E. Weber – Daytona Beach, FL

Second Prize (1 Winner) - Wilderness Systems Tarpon Kayak
1. George Bockhart – Vero Beach, FL

Third Prize Winner - Mad River Adventure Canoe
1. Carl Zalaznik – Oakland Park, FL

Bonus prize (100 Winners) - monomaster Waste Monofilament Storage Device
1. Byrch Kelley – St. Petersburg, FL
2. William Eagan – Winter Park, FL
3. Louis Miller – Deland, FL
4. Mildred Abercrombie – Jacksonville, FL
5. Sharron Jones – Lake Butler, FL
6. James Davis – Tampa, FL
7. Charles Enfinger – Youngstown, FL
8. James Spring – Cape Coral, FL
9. Shirley McGee – Lake Placid, FL
10. John Delgardio – Delray Beach, FL
11. Barbara Blodgett – Bradenton, FL
12. D. M. Hamilton – Odessa, FL
13. Bob Robinson – Ormond Beach, FL
14. Audra Kurland – Miami, FL
15. Craig Kerce – West Palm Beach, FL
16. Clayton Regier – Panama City, FL
17. Ken Schetter – Delray Beach, FL
18. Mary Estep – Sebastian, FL
19. Roland Marichal – Hialeah, FL
20. Doug Mullins – Ocala, FL
21. Larry Weber – Everglades City, FL
22. Evelyn Stout – Jacksonville, FL
23. Ed Ward – Alachua, FL
24. John Hower – Ft. Walton Beach, FL
25. Dean Moore – St. Petersburg, FL
26. Alison LaMarre – Melbourne, FL
27. Brian Carlton – Riverview, FL
28. Bruce Hodgson – Orlando, FL
29. Sue Nulman – Key Largo, FL
30. Harry Wagner – Ormond Beach, FL
31. John Cincotta – Lithia, FL
32. Robert Boatwright – Crystal River, FL
33. Wilma M. Howard – Largo, FL
34. Erwin Sudano – Tallahassee, FL
35. Billy Christie – Ft. Walton Beach, FL
36. N. B. Doueck – Yulee, FL
37. Lawrence Daly – Port Charlotte, FL
38. Bill & Nicole Barror – Spring Hill, FL
39. Danny Kurjian – Lake Panasoffkee, FL
40. Lari Brake – Blountstown, FL
41. John Hower – Ft. Walton Beach, FL
42. Carol Miller – Lloyd, FL
43. Mark Knowles – Lakeland, FL
44. Helen Liedtka – Palm Beach Gardens, FL
45. Michael Hughes – Melbourne, FL
46. Sherie Brown – Stuart, FL
47. Lloyd DeVore – Niceville, FL
48. Jane Smith – Panama City, FL
49. Dave Whaley – New Port Richey, FL
50. Johnny G. Dominguez – Hialeah, FL
51. Arturo de la Nuez – Miami, FL
52. Steven M. Fournier – Richmond, MI
53. Richard Rodenbach – Tallahassee, FL
54. Nell Beasley – Leesburg, FL
55. Carolyn Blakney – Jacksonville, FL
56. Ed McFadden – Miami, FL
57. Melody Staunton – Ozona, FL
58. Thomas Groves – Belle Glade, FL
59. Stewart Irwin – Jacksonville, FL
60. Mike Dunleavy – Clearwater, FL
61. Doug Hart – Boone, NC
62. Helen Thomas – St. Petersburg, FL
63. Sarah U. Little – Gainesville, FL
64. Charles Bernard – Debary, FL
65. Bob Turknett – Middleburg, FL
66. Daniel Clemmons – Cantonment, FL
67. Robert Baker – Homestead, FL
68. Norman R. Nowak – Westland, MI
69. Arturo de la Nuez – Miami, FL
70. Mat Steele – Winter Haven, FL
71. Shad Sanders – Ocala, FL
72. Justin Wiernasz – Naples, FL
73. Matthew Vann – Pensacola, FL
74. David McCarty – Lake Worth, FL
75. Irven Albright – Pinellas Park, FL
76. Roy D. Mixon – Fernandiana, FL
77. Dennis Donnelly – Bonita Springs, FL
78. Justin Ownby – Tampa, FL
79. Sid Massey – Orange City, FL
80. M. Grina – Wesley Chapel, FL
81. Cynthia Starrett – Ft. Lauderdale, FL
82. J. Daniel Peterson – Deland, FL
83. Mark Carter – Hobe Sound, FL
84. Richard Oelke – Dunnellon, FL
85. Jeffrey Haynes – Largo, FL
86. Arsenio Ponce – Pensacola, FL
87. George Schulte – Apex, NC
88. Ruth Morgan – Brooksville, FL
89. James Hurlock, Jr. – Wellington, FL
90. Miguel Fuentes – North Miami, FL
91. Derrick Griffin – Tallahassee, FL
92. Scott Gutridge – Coral Springs, FL
93. Kevin Groff – South Daytona, FL
94. Tara Ingalsbe – Oviedo, FL
95. Curtis Roy – Apopka, FL
96. Anthony Landlino – Ft. Lauderdale, FL
97. G. J. Lemmons – West Palm Beach, FL
98. Ed Hentkowski – Zephyrhills, FL
99. Bernard Olszanski – Sebring, FL
100. Larry Scalf – Spring Hill, FL


*The Prizes in the 22nd Annual Boating Sweepstakes are made available through the kind assistance of Shields Marina in St. Marks, Florida; Ships Chandler Marina Complex in Destin, Florida; Classic Electric Boats in Cape Coral, Florida; and the Canoe Shop of Panama City, Florida. Their support for the Florida Wildlife Federation's conservation initiatives is appreciated.

 

**Proceeds from this sweepstakes will be used right here in Florida to pursue vital fish and wildlife programs from the Everglades to the Escambia River including fish and wildlife habitat conservation on both public and private lands, wetlands protection, sound coastal conservation policy, clean air and water initiatives, Everglades restoration and conservation land protection. The Federation is a 501 (c) (3) non-profit citizens' organization.

Donate Today


Florida's Natural Heritage


FWF Southwest Office


FWF NorthEast Office


Stay Engaged
with
Email Alerts

Sign up for email


Stay Connected