FWF's 20th Annual

Boating Sweepstakes Winners


BoatSweeps

The drawing was held Thursday, December 16, 2010 at 3pm at the Florida Wildlife Federation Headquarters, 2545 Blairstone Pines Drive, Tallahassee, Florida. The drawing was supervised by Carroll and Co. Inc., Certified Public Accountants.



Grand Prize Winner - (Choice of Boat or $25,000):
1. Jim Wester- Havana, FL

Second Prize (1 Winner) - Wilderness Systems “Tarpon” Kayak
1. Larry Hedges- Apollo Beach, FL

Third Prize Winner - Mad River “Adventure” Canoe
1. Sheryl Marks- Longville, LA

Bonus prize (100 Winners) - Monomaster Waste Monofilament Storage Device
1. Robert A. Fleming - Mayo, FL
2. Charles H. Scroggins – Crestview, FL
3. Bob Hill– Sarasota, FL
4. Bruce Perrine- Longwood, FL
5. Joanie Mills – Holmes Beach, FL
6. Calvin J. Anderson- Odessa, FL
7. Joe Beauchamp - Naples, FL
8. Thomas Hess- Ft. Lauderdale, FL
9. John Beeman – Tallahassee, FL
10. Roger Bernard- Orlando, FL
11. Charles Westphall- Naples, FL
12. John Johnson – St. Augustine, FL
13. Dave Pottinger – Sebastian, FL
14. Dana l. Langel – Fort Pierce, FL
15. Charles Atwood - Miami, FL
16. Derrekian G. Verlaan – Cape Coral, FL
17. R. E. Williams – Merritt Island, FL
18. Brooke Hornbecker – Jensen Beach, FL
19. Lisa Davis - Crawfordville, FL
20. Dennis E. Wuest –Pensacola, FL
21. John Benson – Monroe, NC
22. Art Newcombe – Miami, FL
23. Lee Winquist – Fort Myers, FL
24. Calvin G. Jones – Bonifay, FL
25. Joseph Lanzaro – Lighthouse Point, FL
26. David Fiedler – North Port, FL
27. Andy Zapotosky – Melbourne Beach, FL
28. Wayne J. Molina – Princeton, FL
29. Larry E. Webb – Winter Garden, FL
30. Dennis Scruggs – Palm City, FL
31. George Gant – Kissimmee, FL
32. Grant E. Field – Edgewater, FL
33. W C Davis – Ocoee, FL
34. DeAne Urban – Palm City, FL
35. Ruth A Newburn - Melbourne, FL
36. Rhonda Cameron – Brandon, FL
37. William C. Tierney – Pembroke Pines, FL
38. Brad Hirvela – St. Petersburg, FL
39. Terry Murphy – North Ft. Myers, FL
40. Joseph A. Davidson – Nobleton, FL
41. Henry J. Ramos – Miami Gardens, FL
42. H. Wells French – Port Charlotte, FL
43. Jonathan Glass – Jacksonville, FL
44. Ray Venuti – St. Petersburg, FL
45. Thomas Tadlock - Havana, FL
46. Thomas Busbee – Jacksonville, FL
47. Jennifer Buchmeyer – Port St. Lucie, FL
48. Lynn Fischer - Miami, FL
49. Rhonda Webb – Plant City, FL
50. Craig W. Smith –Ormond Beach, FL
51. Donald Lugo –Ocala, FL
52. Birdie A. Birmelin – Winter Park, FL
53. Ed Forbes – Plantation, FL
54. Fred Foster- Lake Wales, FL
55. Miguel A. Diaz – Miami, FL
56. Julie Kardos – Palm Harbor, FL
57. James Davis – Tampa, FL
58. Randy Alander– Naples, FL
59. Kelly Mulder – Bryceville, FL
60. Bill Bradshaw – Ponte Verda Beach, FL
61. John R. Coleman – Homestead, FL
62. C. A. McCambridge –Ocala, FL
63. Jeannette Beck – Lauderdale by the Sea, FL
64. C. A. McCambridge –Ocala, FL
65. Colin Hannaford – Sugarloaf Key, FL
66. Mike Rogers – Vero Beach, FL
67. Yates Farris – Daytona Beach, FL
68. Mary Austin – Deerfield Beach, FL
69. Rick James – Ocklawaha, FL
70. Roger Shepheard – Stuart, FL
71. Jeff Lane – Davie, FL
72. Ken Meister – Miami, FL
73. Steve Young – Brooksville, FL
74. Bobby Lester – St. Augustine, FL
75. Emery J. Revesz – Homosassa, FL
76. Jane Perrin – Homosassa, FL
77. Phil McCracken – Port St. Lucie, FL
78. Jesus R. Rivero – Miami, FL
79. John Hayes – Bonita Springs, FL
80. James E. Corley – Carrabelle, FL
81. James D. Rhodes – Homestead, FL
82. Vicki Williams – West Melbourne, FL
83. George D. Tomberlin, Sr. – Bushnell, FL
84. Ivan Makohon – New Port News, VA
85. Bob Foster – Altamonte Springs, FL
86. Peter S. Vandeweghe - Brandon, FL
87. Jim Wester – Havana, FL
88. F. C. Baker – Sarasota, FL
89. Andrew Schillizzi – Boca Raton, FL
90. Joe Hedrich – St. James City, FL
91. Jim Birdsong – Panama City Beach, FL
92. Stephen M. Trupe – Shinglehouse, PA
93. Howard A. Miller, III – Blackwood, NJ
94. Len Cook – Jacksonville, FL
95. Henry Cabbage – Tallahassee, FL
96. Darla Turner – Panama City Beach, FL
97. Nanci Triner – Brandon, FL
98. Terry Conway – Grand Island, FL
99. Michael T. McCann – Cape Coral, FL
100. William C. Richardson – Plant City, FL


*The Grand Prize boats in the 20th Annual Boating Sweepstakes are made available through the kind assistance of Shields Marina in St. Marks, Florida; Carrabelle Marina in Carrabelle, Florida; and the Canoe Shop of Panama City, Florida. Their support for the Florida Wildlife Federation's conservation initiatives is appreciated.

 

**Proceeds from this sweepstakes will be used right here in Florida to pursue vital programs from Pensacola to Key West including wetlands protection, clean air and water efforts, responsible outdoor recreation, Everglades restoration, public land acquisition, and stewardship of our fish and wildlife resources. The Federation is a 501 (c) (3) non-profit citizens' organization.

Donate Today


FWF Southwest Office


FWF NorthEast Office


Stay Engaged
with
Email Alerts

Sign up for email


Florida's Natural Heritage


Stay Connected